نحوه نمایش مطالب: تاریخ | امتیاز | بازدیدها | الفبایی

موضع گیری شدید بحرین علیه حزب الله

توسط: noor در 2-12-1394, 09:00

به گزارش «شیعه نیوز»، «شیخ خالد بن احمد آل خلیفه،» وزیر خارجه بحرین، در صفحه خود بر روی توئیتر به شدت علیه حزب الله موضع گیری کرد. وی در اعایی سخیف با «تروریست و مزدور» خواندن حزب الله گفت لبنان باید میان این جنبش و عرب‌ها یک طرف را انتخاب کند.

وی در ادامه نیز مدعی شد: حزب الله نه تنها دشمن عربستان و بحرین و تمامی عرب‌ها است؛ بلکه دشمن اول لبنان است و این کشور بر سر یک دوراهی اصلی قرار دارد و باید انتخاب کند.

افشای دلیل قطع کمک های عربستان به لبنان توسط مجتهد

توسط: noor در 2-12-1394, 08:56

گزارش «شیعه نیوز»، روز گذشته (شنبه) عربستان سعودی اعلام کرد که به علت نا همسویی سیاست خارجی لبنان با عربستان سعودی، کمک 3 میلیارد دلاری خود به ارتش و نیروهای امنیتی لبنان را متوقف کرده است.

اما افشاگر مشهور سعودی معروف به «مجتهد» در صفحه توئیتر خود پرده از چرایی این تصمیم برداشت.

وی نوشت که تصمیم عربستان به این علت انجام گرفته است که گفت‌و‌گوهای بین ریاض و بیروت برای آزادی «عبدالحسین بن ولید» شاهزاده سعودی و فردی که به علت قاچاق مواد مخدر در زندان به سر می‌برد، به شکست انجامیده است.

مجتهد ادامه داد: تصمیم توقف کمک مالی عربستان به دلیل دخالت حزب الله در امور ارتش و دولت لبنان و یا حمایت لبنان از سوریه، نبوده است.

این افشاگر معروف عربستانی که طبق گمانه‌زنی‌ها احتمال دارد از اعضای خاندان سعودی باشد در ادامه توضیح می‌دهد: حزب‌الله سعی داشت برای آزادی «عبدالحسین بن ولید» از عربستان امتیاز بگیرد و سعودی‌ها نیز امیدوار بودند در صورت اجرای برخی شروط حزب‌الله، این شاهزاده سعودی آزاد شود و سران سعودی پذیرفته بودند که برخی شروط حزب‌الله را قبول کنند (هرچند همین شروط نیز باید مخفی می‌ماند) اما آن‌ها نتوانستند برخی شروط دیگر را قبول کنند چرا که این شروط برای مشروعیت و وجاهت عربستان در داخل و منطقه خطرناک بود.

مجتهد می‌افزاید: عربستان امید دارد که با قطع کمک مالی به ارتش لبنان، گروههای این کشور را به اعمال فشار علیه حزب‌الله بکشاند تا این شاهزاده سعودی آزاد شود و پس از آن کمک مالی به جریان بیفتد.

در تاریخ ۴ آبان گذشته، یک شاهزاده سعودی به نام «عبدالحسین بن ولید» قصد داشت حدود دو تن مواد مخدر از لبنان به عربستان قاچاق کند که توسط مأموران فرودگاه دستگیر شد.

اعتراف صریح عربستان به ارتکاب جنایات جنگی در یمن

توسط: noor در 1-12-1394, 11:51

به گزارش «شیعه نیوز»، عربستان از سازمان ملل و نهادهای بشردوستانه خواسته است که به کارکنان خود برای ترک برخی مناطق کمک کنند که احتمالا به ادعای حضور نیروهای الحوثی در آنجا بمباران خواهد شد.

در همین راستا «اسراء الفاس» خبرنگار رادیو المنار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در بیروت اظهار داشت: درخواست آل سعود، اعتراف صریح این رژیم به درستی اظهارات اخیر نهادهای حقوق بشری و ناظران سازمان ملل درباره ارتکاب جرایم غیرانسانی از سوی عربستان در یمن است.

این خبرنگار تاکید کرد: درخواست عربستان از کارکنان سازمان ملل برای ترک برخی مناطق به این معناست که همه آنهایی که در این اماکن حضور دارند هدف گرفته می‌شوند، خواه غیرنظامی یا شبه نظامی و خواه کودک یا مرد باشند.

الفاس افزود: ماه مارس پیش رو تجاوز ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان علیه یمن یک ساله می‌شود، تجاوزی که بر اساس تازه‌ترین آمار، تاکنون هفت هزار و 411 شهید و سیزده هزار و 846 مجروح برجای گذاشته، زیربناها را تخریب و بارزترین جلوه‌های تاریخی و دینی این کشور را نابود کرده است.

وی تاکید کرد: این در حالی است که جهانیان در برابر جنایات سعودی‌ها ساکت نشسته‌اند و همین قضیه، گستاخی آنها را در کشتار مردم بی‌گناه توجیه می‌کند.

خبرنگار رادیو المنار گفت: مشکل این است که هیچ کس دقتی روی این اظهارات عربستان نکرده و مشکل خطرناک‌تر اینکه یمن به دست عربستان افتاده تا هر جنایتی می‎خواهد در آن مرتکب شود، بدون اینکه طرفی خواهان توقف این جنایات شود.

الفاس گفت: بنابراین درخواست اخیر عربستان نشانه گستاخی وقیحانه عربستان در انتقام‌گیری جمعی از یمنی‌هاست و آنچه که به عربستان جرأت چنین افراط‌کاری را داده، سکوت جامعه بین‌المللی است.

وی ادامه داد : همه نهادهای و سازمان‌های حقوق بشری در جهان، عربستان را مرتکب جرایم جنگی در یمن توصیف کرده‌اند اما کیست آن طرفی که باید عربستان را مجازات کند.

خبرنگار المنار پرسید: با توجه به اینکه عربستان عضو کمیته بین المللی حقوق بشر است، آیا جامعه بین‌المللی اصلا مجازات عربستان را در دستور کار خود قرار داده است؟ به خصوص که جامعه بین‌المللی در خصوص آنچه که به یکی از سرسپرده‌های آمریکا و ابزارهای آن مربوط می‌شود یک بام و دو هوا رفتار می‌کند.

وی ادامه داد: علاوه بر جنایات عربستان در یمن، کارنامه فاجعه‌بار نقض حقوق بشر در داخل عربستان توسط آل سعود، حضور این رژیم و همچنین بحرین به عنوان اعضای کمیته حقوق بشر رسوایی و مضحکه است و به این رژیم‌ها برای تکمیل جنایات خود مشروعیت می‌دهد.

الفاس گفت: جرائم حقوق بشری عربستان تنها نمونه‌ای نیست که سیاست یک بام و دو هوای رژیم‌های غربی و سازمان ملل را فاش می‌کند.

وی افزود: اگر می‌بینیم جامعه بین‌المللی در برابر جنایات عربستان در منطقه و کمک‌های بی حد و مرز آن به تروریسم سکوت اختیار کرده به دلیل منافع قدرت‌های اجنبی است که از شعله ور کردن آتش جنگ در منطقه سود می‌برند و از نتایج آن بر اساس مصالح خود بهره‌برداری می‌کنند.

 

خبرنگار رادیو المنار با تاکید بر اینکه جنگ یمن از ابتدا با چراغ سبز آمریکا آغاز شد، گفت: غربی‌ها در اظهاراتی آشکار از کمک‌های لجستیک خود به نیروهای سعودی و دیگرانی که به ملت یمن تجاوز کردند، سخن می‌گویند.

وی افزود: آنچه که می‌خواهم بگویم این است که جنگ علیه یمن و همه جنایات علیه این کشور به خواسته آمریکا و تصویب کشورهای غربی صورت گرفت.

الفاس گفت: هنگامی که یمنی‌ها تجاوز علیه کشورشان را سعودی-آمریکایی می‌خوانند، شعار نمی‌دهند، بلکه کاملا دوست را از دشمن تشخیص می‌دهند.

خبرنگار رادیو المنار تصریح کرد: همه سیاست‌های جامعه بین‌المللی که مورد تأیید غرب و در رأس آن آمریکاست ثابت کرده که آنها هرگز حامی اراده ملت‌های منطقه نیستند.

وی در پایان سخنان خود گفت: رژیم‌های غربی منافع خود در منطقه را مد نظر می‌گیرند بنابراین غربی‌ها خواه با حمایت‌های خود و خواه با سکوت در بربر جنایات، عامل کشتار و نابودی ملت‌ها و کشورهای منطقه هستند.

نمایش آثار نخستین پایتخت‌های فرهنگی اسلامی در ریاض

توسط: noor در 1-12-1394, 11:47


به گزارش «شیعه نیوز»، مجموعه موزه پرگامون متشکل از آثار هنری تاریخی به ویژه اسلامی است که بیشتر آن‌ها متعلق به دوره‌های اموی و عثمانی است و «اولین پایتخت‌های فرهنگی اسلامی» نام دارد.

این آثار باستانی داستان تاریخ اسلام را بازگو می‌کنند. قطعه‌ای از طاق کسرا و قطعه‌ای از سامرا که نام آن به خاطر شکوه چشم‌نوازش «شادی برای چشم» نام دارد، در این مجموعه به نمایش در آمده است.

اقلام دیگری از آثار هنری دوره ساسانیان که بیش از 1500 سال قدمت دارند، به همراه اقلامی متعلق به دوره‌های اموی، عباسی و عثمانی نیز در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان گذاشته شده است.

موزه پرگامون یکی از غنی‌ترین موزه‌های جهان است که در شهر برلین، پایتخت کشور آلمان واقع شده است.همچنین مجموعه آثار دوره تاریخی هنر اسلامی بخش ویژه‌ای را در این موزه به خود اختصاص داده است.

موزه ملی ریاض

مجموعهٔ هنرهای اسلامی موزه پرگامون، آثار ارزشمند مربوط به جهان اسلام را از سده 8 میلادی تا 19 میلادی در خود جای داده‌ است. بخش هنرهای اسلامی موزه پرگامون ابتدا در سال 1904 میلادی راه‌اندازی شد. از جمله اولین آثار این بخش، نمای مشاتا در اردن بود که توسط سلطان عثمانی به قیصر آلمان هدیه شد. از دیگر آثار اهدایی به بخش هنرهای اسلامی موزه پرگامون، می‌توان به قالی‌های نفیس ایرانی، از مجموعه خصوصی «ویلهلم فن بود» اشاره کرد.

 

مسئول رسانه‌ای داعش در الانبار عراق تسلیم شد

توسط: noor در 28-11-1394, 12:02

گزارش «شیعه نیوز»، یک منبع امنیتی در عراق گفت، مسئول رسانه‌ای داعش در الانبار (غرب عراق) خود را تسلیم نیروهای عراقی کرده است.

طبق گزارش وبگاه خبری «السومریه»، این مسئول داعش اعترافات مهمی بیان کرده است.

در خبر وبگاه السومریه به جزئیات بیشتری اشاره نشده است

سفر هیأتی از حشدالشعبی به سوریه

توسط: noor در 28-11-1394, 11:55

به گزارش «شیعه نیوز»، یک هیئت از نیروهای «الحشد الشعبی» (بسیج مردمی) عراق طی چند روز گذشته به دمشق رفته و با مسئولان سوری دیدار کرده است.

روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد، یک منبع در الحشد الشعبی اعلام کرد که در این هیئت «احمد الأسدی» سخنگوی رسمی و مسئول گردان‌های امام علی (علیه السلام) و «یزن مشعان الجبوری» یکی دیگر از سخنگویان الحشد هفته گذشته به سوریه رفته بودند.

به گفته این منبع، رهبران الحشد الشعبی درباره این سفر و جزئیات آن سخنی نگفتند ولی الجبوری در صفحه «فیسبوک» خود با انتشار دو تصویر اعلام کرد که «به دمشق آمدیم تا تأکید کنیم چاره‌ای جز پیروزی نداریم».

الاخبار همچنین تأکید کرد، در نشست مسئولان الحشد با مقامات سوری مسئله مداخله احتمالی عربستان و ترکیه در خاک سوریه و فشاری که به این گروه و سایر گروه‌های مقاومت در سوریه و عراق تحمیل می‌شود بررسی شده است.

این منبع الحشد الشعبی همچنین خبر داد که در این نشست فشارهای آمریکا به «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق برای استفاده از خاک این کشور به عنوان نقطه آغاز مأموریت‌های ویژه در سوریه مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

«اثیر إدریس» تحلیلگر مسائل سیاسی بر این باور است که سفر هیئت الحشد الشعبی تلاش برای ایجاد کانال‌های تماس و هماهنگی با دمشق درباره تحولات میدانی است؛ زیرا نبرد آزادسازی موصل بزودی آغاز خواهد شد و ارتش سوریه نیز قصد دارد به سوی شهر «الرقه» حرکت کند.

وی همچنین تأکید کرد که اگر با مشارکت الحشد الشعبی در آزادسازی موصل موافقت شود امکان دارد داعش در رقه و موصل از دو طرف محاصره شود.

داعش در عراق از گاز خردل استفاده کرده است

توسط: noor در 27-11-1394, 08:56

به گزارش «شیعه نیوز»، یک منبع دیپلماتیک در سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی اعلام کرد که آزمایش‌های شیمیایی صورت گرفته توسط سازمان ملل نشان می‌دهد که داعش در آگوست 2015 در حمله به مواضع کُردهای عراق، از گاز خردل استفاده کرده است.

در حمله آگوست 2015، حدود 35 تن از جنگجویان پیشمرگه دچار عوارض ناشی از این ماده شیمیایی شدند.

سازمان منع اشاعه تسلیحات شیمیایی نمونه‌‌برداری از مناطق نزدیک به شهر «اربیل» را پس از آن آغاز کرد که علایم استفاده از سلاح شیمیایی در شماری از جنگجویان پیشمرگه در جریان جنگ با داعش در جنوب غرب اربیل، پدیدار شد.

این سازمان در اکتبر 2015 همچنین اعلام کرده بود که گاز خردل در سال گذشته میلادی در سوریه نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

حملات ترکيه در شورای امنیت بررسی می‌شود

توسط: noor در 27-11-1394, 08:50

به گزارش «شیعه نیوز»، یک منبع آگاه دیپلماتیک روسیه اعلام کرد شورای امنیت سازمان ملل متحد روز سه شنبه به درخواست روسیه، اقدام به بررسی گلوله‌باران بخش‌هایی از خاک سوریه بدست ترکیه خواهد کرد.

رویترز در ادامه نوشت: این اقدام باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی درباره حملات نظامی ترکیه علیه شبه‌نظامیان کُرد مورد حمایت روسیه شده است.

این منبع دیپلماتیک روس در این باره در یک نامه الکترونیک خطاب به دیگر دیپلمات‌های شورای امنیت سازمان ملل نوشت: «هیات روسی به شدت در خصوص استفاده از زور بدست ترکیه در قلمرو سوریه نگران است.»

یک مقام ارشد سازمان ملل نیز قرار است روز سه شنبه درباره اوضاع در سوریه خطاب به شورای امنیت سخنرانی کند. این جلسه که به صورت غیر علنی برگزار خواهد شد، صبح سه شنبه و پس از آن برگزار می‌شود که شورای امنیت موضوع شرایط انسانی در یمن را بررسی خواهد کرد.

همه پرسی جدایی کُردها اوضاع را متشنج‌تر می‌کند

توسط: noor در 27-11-1394, 08:48

گزارش «شیعه نیوز»، «حیدر العبادی» با بیان اینکه «هیچ منفعتی برای کُردها در برگزاری همه پرسی برای جدایی از عراق نمی‌بینم»، برگزاری این همه پرسی را «عقد‌ه‌ اضافه» خواند که اوضاع را متشنج‌تر می‌کند.

به گزارش وبگاه خبری «السومریة نیوز»، العبادی امروز دوشنبه در سخنانی با اعلام این مطلب، پرداخت حقوق کارمندان منطقه کردستان عراق را مشروط به پرداخت درآمدهای نفت کردستان به دولت بغداد کرد.

متکدیان آسیب اجتماعی بر پیکر تهران

توسط: noor در 26-11-1394, 12:22

به گزارش «شیعه نیوز»، «بسیاری از متکدیان در روزهای منتهی به عید از شهرستان به تهران می‌آیند، به همین دلیل شاهد افزایش حضور آنها در روزهای نزدیک به نوروز هستیم.» این اظهارنظر را روز گذشته یک مقام مسئول در شهرداری تهران در حالی انجام داده است که با وجود اینکه سال گذشته رئیس‌جمهور در دستوری خواستار ساماندهی متکدیان در کشور شده است، همچنان در نقاط مختلف شهر متکدیانی را می‌بینیم که عنوان می‌شود اغلب آنها نه تنها نیازمند نیستند که اقدامشان به نوعی کلاهبرداری از شهروندان است. حضور متکدیان در سطح شهر در روزهای اخیر افزایش یافته است که این خود بار دیگر ضرورت توجه به ساماندهی آنها را نشان می‌دهد.

هرچند به دلیل زیرزمینی بودن و صورت‌های جدیدی که گدایی پیدا کرده است به راحتی نمی‌توان آمار دقیقی از گدایان ارائه کرد، اما آن‌گونه که نتایج یکی از تحقیقات در شهر تهران نشان داده است، پنج هزار متکدی در تهران حضور دارند که فقط 10 تا 15 درصد آنها واقعاً نیازمندند. بر اساس نتایج این تحقیق، متکدیان به طور میانگین روزی 300 تا 400 هزار تومان درآمد دارند و برخی از آنان مسلح به شوکر یا سلاح‌های سرد دیگر هستند.

اکثریت جمعیت پنج هزار متکدی حاضر در شهر تهران، غیر تهرانی بوده و حدود 55 درصدشان درآمدهای بالایی دارند. همچنین بالغ بر 30 درصد این افراد به صورت شبکه‌ای و فامیلی فعالیت می‌کنند. برای درک معضل تکدی‌گری حتی لازم نیست پای آمارها را هم وسط کشید. بدون رجوع به اظهارنظر کارشناسان مبنی بر کاهش سن تکدی‌گری و فقط با نگاهی به شکل و شمایل گدایان شهر می‌توان فهمید که سن گدایی در کشور ما کاهش یافته است.

باز شدن پای باندها به مسأله گدایی، حضور کودکان و زنان را در این زمینه به میزان زیادی توجیه می‌کند. بنا بر بعضی گزارش‌ها برخی از این کودکان که با ظاهری نامناسب در سرمای این شهر در حال گدایی هستند، همان کودکانی هستند که دم در بیمارستان‌ها به قیمت‌های ناچیزی به این باندها فروخته می‌شوند. کافی است بر این نکته آخر دقیق شویم تا بدانیم ماجرای پشت پرده گدایی در کشور ما بسیار پیچیده‌تر از آن است که از آن سخن گفته می‌شود.

مسأله تکدی‌گری به حدی پیچیده و چند وجهی است که حتی بسته به مقاطع زمانی و مکانی هم صورت‌های جدیدی می‌یابد و این را از اظهارنظر روز گذشته مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری می‌توان استنباط کرد.

متکدیان دم‌عیدی در تهران

روز گذشته، مدیرعامل سازمان رفاه شهرداری در پاسخ به پرسشی با این محتوا که برخورد با متکدیان را در دستور کار دارید، اما شاهد حضور روزافزون آنها به ویژه در چهارراه‌ها هستیم، گفت: بخش عمده متکدیان کودکان کار هستند که ساماندهی آنها نیازمند مداخله جدی و هماهنگی بین نیروی انتظامی، بهزیستی، قوه قضائیه و شهرداری است.

فرزاد هوشیار افزود: از آنجا که جمع‌آوری کودکان متکدی از یک پروتکل خاص راهبری می‌شود که در یدِ سازمان بهزیستی است هماهنگی‌های لازم را با آنها انجام می‌دهیم. او با بیان اینکه تکدی گری جرم است، گفت: امیدواریم جمع‌آوری متکدیان به طور جدی انجام شود و درخواست ما از مردم این است که به هیچ‌وجه به متکدیان کمک نکنند.

به گزارش مهر، او اضافه کرد: بسیاری از این متکدیان در روزهای منتهی به عید از شهرستان به تهران می‌آیند، به همین دلیل شاهد افزایش حضور آنها در روزهای نزدیک به نوروز هستیم.

ورود رئیس‌جمهور به معضل تکدی‌گری

گدایی در حالی در این شهر بیداد می‌کند که اواسط مهر سال گذشته رئیس‌جمهور از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت کشور، نیروی انتظامی، شهرداری‌ها و مسئولان محلی خواست تا پاکسازی چهره شهرها از این پدیده ناهنجار اجتماعی را با جدیت دنبال کنند و شناسایی و مقابله با شبکه‌های گرداننده این ناهنجاری‌ها را در اولویت مأموریت‌های دستگاه‌های مسئول قرار دهند.

حسن روحانی گفت: «مشاهده پدیده تکدی‌گری و اعتیاد در شهرهای کشور زیبنده ایران اسلامی نیست.» 16 ماه از این درخواست جدی رئیس جمهور می‌گذرد اما کافی است چند ساعتی در خیابان‌های این شهر قدم بزنید تا پشت گوش انداختن این خواسته را با چشم خود ببینید.

بازار گدایی در تهران گرم‌تر است

در علت‌یابی مهاجرت متکدیان شهرستانی به تهران می‌توان به اظهارنظر چند ماه قبل معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور رجوع کرد. حبیب‌الله مسعودی فرید درباره متکدیان شناسایی‌شده گفت: 37 درصد مجموع متکدیان کشور را زنان تشکیل می‌دهند.

او درباره علت حضور گدایان در کلان‌شهرها گفت: کلان‌شهر مکانی است که مردم زیادی در آن حضور دارند و طبیعی است که به متکدیان راحت‌تر کمک می‌شود و در بین متکدیان، افرادی با ملیتی غیر ایرانی و آفریقایی یا پاکستان هستند که به کلان‌شهرها آمده‌اند و گدایی می‌کنند.

مسعودی با اشاره به اینکه 60 تا 70 درصد متکدیان و بی‌خانمان‌ها در تهران، غیرتهرانی هستند، تصریح کرد: همان‌طور که تولی‌گری اصلی کودکان کار و خیابان با سازمان بهزیستی است، محوریت ساماندهی امور متکدیان و بی‌خانمانان نیز با شهرداری‌هاست و هر دستگاهی بر اساس شرح وظایف خود باید در این راستا با شهرداری‌ها همکاری داشته باشد.

تکدی‌گری جرم است

گدایانی که هر روز در شهر شاهد آنها هستیم و بیشتر آنها هم نه تنها نیازمند نیستند، بلکه ثروتمند هم هستند، در شرایطی در شهر جولان دارند که قانون به صراحت هر چه تمام گدایی را جرم اعلام کرده است و برخورد با گدایان را در دستور کار نهادهای مختلف قرار داده است.

ماده 712 قانون مجازات اسلامی می‌گوید: هرکس تکدی یا کلاشی را پیشه خود قرار داده باشد و از این راه امرار معاش یا ولگردی کند به حبس از یک تا سه ‌ماه‌ محکوم خواهد شد و چنانچه با وجود توان مالی مرتکب عمل فوق شود علاوه بر مجازات مذکور کلیه اموالی که از طریق تکدی و کلاشی به دست آورده است مصادره خواهد شد.

ماده 713 همین قانون درباره گماردن کودک برای تکدی‌گری پیش‌بینی مجازات کرده و هر کسی را که از کودک برای این کار بهره‌برداری کند بزهکار دانسته است.

نگاه به آسیب‌های اجتماعی تغییر کند

یک عضو شورای شهر تهران، نبودِ متولی واحد را مشکل اصلی آسیب‌های اجتماعی در کشور ما می‌داند و به «آرمان» می‌گوید: امروزه سازمان‌های مختلف به حوزه آسیب‌های اجتماعی وارد می‌شوند و هماهنگی‌های لازم بین آنها وجود ندارد. این عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها باعث می‌شود اقداماتی هم که در این زمینه صورت می‌گیرند موفق نشوند.

غلامرضا انصاری می‌افزاید: برای رفع این مشکل باید سازمانی به عنوان معاونت رئیس جمهوری در این زمینه شکل بگیرد تا فعالیت‌های این حوزه را در زیر یک چتر واحد ساماندهی کند.

او نوع نگاه به آسیب‌های اجتماعی را مهم می‌داند و تصریح می‌کند: باید یک نگاه جامع، علمی و کامل به قضیه وجود داشته باشد که در عین اینکه ریشه‌های آسیب را از بین ببرد، درمان و بازتوانی آسیب دیدگان را هم در برنامه قرار دهد و در عین حال زمینه را برای بازگشت آسیب دیدگان به زندگی اجتماعی به وجود آورد.

انصاری نوع نگاه به آسیب‌های اجتماعی را در جامعه یک نگاه سطحی می‌داند که به جای ریشه‌یابی آسیب و تلاش برای درمان آن بیشتر یک نگاه انتظامی به آسیب‌ها دارد.

او ادامه داد: پیامد این نگاه اقداماتی مانند جمع‌آوری آسیب‌دیدگان از شهر است که در کوتاه‌مدت شاید تأثیرگذار باشد، اما در طولانی‌مدت نمی‌تواند از عمق فاجعه بکاهد.

قبلی بعدی
بالا
 
این سایت با هدف ایجاد محیطی گرم و صمیمی باعث نزدیکی اعضا شده و به سوالات دینی پاسخ داده می شود.
instagram telegram